fot. pixabay.com

USA: zwolennicy tzw. aborcji zniszczyli sześć kościołów

Zwolennicy prawa do tzw. aborcji – niezadowoleni z wyroku Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który unieważnił wyrok Roe vs. Wade – dewastują kolejne kościoły. Chcą w ten sposób wyrazić niezadowolenie, że obecnie więcej nienarodzonych dzieci będzie chronionych przed zabiciem w łonach matek.

Chodzi o przełomowy wyrok Sądu Najwyższego USA, który opowiedział się za życiem tych najmniejszych. Sędziowie unieważnili przyzwolenie do wykonywania tzw. aborcji, które obowiązywało w Stanach Zjednoczonych od 50 lat.

Postanowienie Sądu Najwyższego doprowadziło do licznych protestów zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych. Manifestacje przerodziły się w akty wandalizmu wymierzone w Kościół. Zaatakowano między innymi parafię Matki Bożej w Nowym Orleanie. Aborcjoniści oblali czerwoną farbą figurę nienarodzonego dziecka znajdującą się w kościele. W Zachodniej Wirginii całkowitemu zniszczeniu uległ kościół pw. św. Kolmana. Łącznie zdewastowano sześć kościołów.

marsz.info

 

 

 

drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl