USA: Prezydent Andrzej Duda otworzył Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie

Prezydent Andrzej Duda otworzył w sobotę w stanie Nevada Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie. Prezydent przyznał, że czuje dumę, że jedną z największych inwestycji realizowanych w regionie jest kopalnia należąca do KGM.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda podkreślił, że wydarzenie jest świetnym przykładem rozwijającej się i niezwykle dynamicznej współpracy pomiędzy Polską a stanem Nevada.

„Bardzo cieszę się, że bierze w nim udział coraz więcej polskich i amerykańskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli ośrodków badawczych i rozwojowych” – mówił w Reno w stanie Nevada.

„Przyznam się państwu, że czuję dumę, kiedy jedną z największych inwestycji, jednym z największych przedsięwzięć biznesowych, jakie w tej chwili są realizowane w Nevadzie, jest kopalnia należąca do KGHM Polska Miedź” – powiedział.

„Jestem trochę tradycjonalistą bardzo przywiązanym, co ja określam mianem korzeni i tej tradycji bardzo głębokiej. Przecież kiedyś, w połowie XIX wieku, Reno powstało właśnie dlatego, że znaleziono tutaj złoto, potem srebro. Można więc powiedzieć, że kopalnia stała się źródłem powstania miasta. Bardzo mi jest więc miło, że dzisiaj polska firma kontynuuje to tak bardzo tradycyjne tutaj dzieło i daje prace ponad 700 osobom – tym samym buduje też pozytywny wizerunek Polski, a przede wszystkim przyczynia się do umacniania relacji gospodarczych” – zaznaczył.

Prezydent Duda mówił, że perspektywy wzmacniania współpracy między Polską a stanem Nevada wyglądają bardzo obiecująco. Prezydent zaznaczył też, że ostatnie lata dla Polski są czasem niezwykle dobrej koniunktury, a prognozy są równie optymistyczne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl