„Nasz Dziennik”: Plan za życiem

Departament Zdrowia USA tworzy plan strategiczny, w którym stwierdza, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia – pisze w czwartkowym wydaniu „Nasz Dziennik”.

Jak zauważa gazeta, „w projekcie planu strategicznego na lata 2018-2022 Departament Zdrowia i Usług Społecznych wprowadza zapis o zagwarantowaniu opieki zdrowotnej >>dla wszystkich osób, w tym nienarodzonych<<„.

W dokumencie znalazł się też zapis mówiący, że >>podstawowym elementem misji Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych jest służba wszystkim Amerykanom od poczęcia do naturalnej śmierci<<” – pisze „Nasz Dziennik”.

Oznacza to ochronę nie tylko przed tzw. aborcją, ale także przed eutanazją – podkreśla gazeta.

Można powiedzieć, że mamy teraz do czynienia z powrotem do normalności, przede wszystkim do mówienia prawdy” – tak amerykański projekt w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” skomentował prof. Bogdan Chazan, ginekolog.

Oby udało się wprowadzić te zmiany w życie. Skutki byłyby ogromne. Stany Zjednoczone są krajem opiniotwórczym. Mogłoby to wpłynąć na zmianę przepisów prawa w kontekście wielu zagrożeń, które są udziałem dziecka na najwcześniejszym etapie, a także ochrony życia ludzi starszych i ciężko chorych” – wyraził nadzieję lekarz.

PAP/RIRM

drukuj