fot. pixabay.com

Reklama zabijania nienarodzonych dzieci w Niemczech stała się legalna

Niemiecki Bundestag zdecydowaną większością głosów opowiedział się za zniesieniem zakazu reklamowania tzw. aborcji. Dotychczas w tym kraju obowiązywał paragraf mówiący o tym, że lekarze mają zakaz publicznego udostępniania informacji o zabijaniu nienarodzonych dzieci w ich gabinetach.  W przeciwnym razie groziła im odpowiedzialność karna.

Poparcie za zniesieniem zakazu reklamy tzw. aborcji wyraziły takie frakcje koalicji rządzącej SPD, Zielonych i FDP oraz frakcja Lewicy. CDU/CSU i AfD głosowały przeciw.

– Najwyższy czas na zniesienie tego paragrafu – powiedział minister sprawiedliwości RFN Marco Buschmann podczas debaty w parlamencie.

Dodał także, że każde skazanie na podstawie wspomnianego zapisu o zakazie  to o jedno skazanie za dużo. Marco Buschmann wyjaśnił, że teraz, gdy kobieta staje przed trudnym pytaniem o ewentualną tzw. aborcję, z reguły najpierw szuka informacji w internecie. Tam każdy troll i każdy zwolennik teorii spiskowych może rozpowszechniać informacje na ten temat, a wysoko wykwalifikowani lekarze nie mogą tego robić – powiedział minister.

Z kolei o „tryumfie” mówiła cytowana przez telewizję ARD minister ds. rodziny Lisa Paus, tłumacząc to  wzmacnianiem się samostanowienia kobiet w Niemczech.

Dziś jest dobry dzień dla lekarzy w Niemczech, a jeszcze lepszy dla kobiet w naszym kraju, które mogą teraz liczyć na fachową poradę i dobre wsparcie – oświadczyła.

hli.org.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl