Tryumf cywilizacji śmierci w Europie i na świecie

Propaganda tzw. eutanazji zatacza coraz szersze kręgi w Europie i nie tylko. Niechlubnymi przykładami są Holandia oraz Belgia, ale do nich dołączają kolejne kraje. Od 2022 roku w Austrii samobójstwo wspomagane będzie możliwe w  przypadku osób bez stwierdzonych chorób psychicznych. Wcześniej konieczna będzie ocena dwóch lekarzy.  

– Eutanazja jest zabójstwem, co jest nie tylko naganne moralnie, ale powinno być karalne. Jest także zgodą na pomaganie w samobójstwie – mówiła dr Urszula Krupa podczas audycji „Porady lekarskie” na antenie Radiu Maryja. 

Proceder wspomaganego samobójstwa w ostatnim czasie stał się coraz bardziej „popularny”. Jak twierdzą zwolennicy cywilizacji śmierci,  „każdy powinien mieć prawo do godnej śmierci, co oznacza, że powinna być ona pozbawiona agonii”. Według zapisów prawnych, aby tzw. eutanazja mogła być wykonana, chory musi odczuwać ból, którego nie można opanować. Jednak – jak zauważyła dr Urszula Krupa – dzisiaj ten argument można bardzo szybko obalić.

–  Wiadomo, że obecnie dzięki rozwojowi farmakologii i techniki, praktycznie każdy ból jest możliwy do opanowania, co powinno ograniczyć morderczy proceder, który określany jest nawet eutanazizmem – wyjaśniła gość Radia Maryja.

W Europie prym w tym zabójczym procederze wiedzie Holandia. To ona, jako pierwszy kraj na świecie zalegalizowała tzw. eutanazję w 2002 roku. Jak się okazuje śmiertelnie żniwo spowodowane tą formą śmierci, przyniósł 2021 rok, gdzie na żądanie zabito w tym kraju 7 tys. 666 osób, co stanowi wzrost o ponad 10 proc. w porównaniu z 2020 rokiem. [czytaj więcej]

Lista osób, które mogą być poddane tzw. eutanazji w Holandii, z każdym rokiem się rozszerza. Tamtejsze prawo dopuszcza już uśmiercenie dzieci od 12. roku życia oraz osób z demencją starczą. Wielu chorych w podeszłym wieku obawia się o swoje życie.

W „promocji” śmierci Holandii dorównuje Belgia. Politycy tego kraju pracują, aby rozluźnić krajowe przepisy dotyczące zabijania osób starszych. Kolejną grupą, która mogłaby podlegać temu nieludzkiemu procederowi, miałyby być osoby z demencją. Tzw. eutanazja ma już 20-letnią tradycję i – jak wskazują statystyki – proceder ten z roku na rok rośnie.

W 2021 roku w Belgii odnotowano rekordową liczbę przypadków, kiedy w majestacie prawa zadano śmierć ludziom potrzebującym opieki i pomocy. Głos w tej sprawie zabrał prymas Belgii. Jak podkreślił ks. kard. Josef De Kesel, w rozmowie z Radiem Watykańskim, to przejaw wypaczonej wizji wolności. Duchowny dodał także, że to stałe poszerzanie zakresu tzw. eutanazji pokazuje, że nie chodzi tu już o uśmierzenie cierpienia, lecz o podporządkowanie się indywidualistycznej ideologii.

Belgia, jako kraj opowiadających się za taką formą śmierci jak tzw. eutanazja, została nawet skrytykowana przez Radę Praw Człowieka ONZ w 2021 roku.

– Sprawiedliwe społeczeństwo dba o swoich najsłabszych. Prawo międzynarodowe chroni przyrodzone prawo każdego człowieka do życia i wymaga od krajów ochrony godności i życia wszystkich ludzi, a nie pomocy w ich wygaśnięciu. Niestety, z biegiem lat widzieliśmy, jak belgijskie prawo dotyczące eutanazji wymknęło się spod kontroli – wskazał Giorgio Mazzoli, prawnik ONZ w ADF International w Genewie.

Burzliwa dyskusja o zalegalizowaniu tzw. eutanazji toczy się teraz w Wielkiej Brytanii. Legalizacja śmiercionośnego procederu zagraża życiu osób starszych, którzy przez chorobę czują, że są ciężarem dla społeczności. [więcej]

W tym roku tryumf cywilizacji śmierci „świętowała” Austria. Od 1 stycznia 2022 roku tzw. eutanazja stała się tam legalna. Została przyjęta zdecydowaną większością głosów przez Radę Narodową. Wcześniej w Austrii obowiązywało prawo, które mówiło, że każdemu, kto nakłaniał do popełnienia samobójstwa lub w nim pomagał innej osobie, groziło do pięciu lat więzienia. Osoby dorosłe bez stwierdzonych chorób psychicznych, które „chcą umrzeć”, muszą posiadać diagnozę medyczną, która wskazuje m.in. na nieuleczalność schorzenia, a także potwierdzoną zdolność do podejmowania decyzji. Kolejnym krokiem ma być rozmowa z dwoma lekarzami. Po okresie przeznaczonym na podjęcie decyzji (czyli 12 tygodni, a w przypadku choroby śmiertelnej 2 tygodnie) osoba chcąca własnej śmierci, otrzyma śmiercionośny preparat w aptece.

Poza Europą tzw. eutanazja może również liczyć na wsparcie rządzących. Niechlubny proceder ma się bardzo dobrze w Kanadzie. Rząd tego kraju oraz prowincji Québec powołały specjalne komisje, aby rozpatrzyć kwestię dalszego rozszerzania dostępu do wspomaganego samobójstwa. Chodzi o zezwolenie na zabijanie osób tzw. niekompatybilnych z życiem, dzieci oraz osób chorych psychicznie. Kanada nie zamierza się zatrzymać pomimo zatrważających danych, gdzie wykazano, że w 2021 roku z powodu  śmiertelnego zastrzyku zmarło 3 102 osób. Jest to o 30 proc. więcej niż w 2020 roku, kiedy to w wyniku tzw. eutanazji zmarło 2 378 osób. Z kolei porównując grudzień 2021 roku i ten sam miesiąc rok wcześniej, liczba osób, które zdecydowały się na zakończenie swojego życia przy asyście lekarza, wzrosła aż o 59 procent.

Mimo że podawany przez zwolenników tzw. eutanazji powód uśmiercania to litość i chęć zmniejszania cierpienia, prawdziwy powód – jak podkreśliła dr Urszula Krupa na antenie Radia Maryja – jest czysto ekonomiczny.

Tylko obłuda i zakłamanie każe unikać mówienia o prawdziwej motywacji eutanazji. Utrzymywanie przy życiu osób nieuleczalnie chorych i w podeszłym wieku stanowi spore koszty dla funduszy opieki społecznej oraz towarzystw ubezpieczeniowych i emerytalnych. Chociaż nieznane są do końca kulisy eutanazji, jednak poważną przyczyną poza eugeniczną czy ideologią jest nacisk towarzystw ubezpieczeniowych. Zasłoną dymną i perwersyjnym kłamstwem są podawane powody wraz z powoływaniem się na prawa człowieka do decydowaniu o swoim życiu, jak też prawo do wyboru momentu śmierci, co oznacza wchodzenie w kompetencję samego Boga, podobnie jak w przypadku zabijania nienarodzonych pod nazwą aborcji. Tak zwana wolność bierze górę nad moralnością, a prawo zabijania jest przedkładane nad prawo życia – zaznaczyła dr Urszula Krupa.

 

radiomaryja.pl/marsz.info/hli.org.pl/vaticannews

 

 

 

 

 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl