fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] M. Jurek ws. artykułu „Aborcja jest OK”: To wyzwanie rzucone państwu polskiemu

„Gazeta Wyborcza” zapewne myśli, że instytucje państwa się przestraszą, bo będzie nowy konflikt. Z pewnością tak może się stać. […] Jest to wyzwanie rzucone nie tylko ludzkiemu sumieniu, ale także państwu zaznaczył na antenie Radia Maryja w programie „Aktualności dnia” Marek Jurek, przewodniczący Prawicy RP i obrońca życia.

Od dłuższego już czasu trwa w Polsce, ale również w zachodniej Europie, batalia za życiem. Z drugiej strony jest również reżyserowana przez środowiska lewicowo-liberalne batalia przeciwko życiu. W najnowszym wydaniu „Wysokich Obcasów” – weekendowego dodatku „Gazety Wyborczej” – eksponowano hasło „Aborcja jest OK”. Slogan ten spotkał się z ostrą reakcją w polskich mediach.

Jest to wyzwanie rzucone nie tylko ludzkiemu sumieniu, ale także państwu, dlatego że pochwalanie przestępstwa jest przestępstwem. Wymiar sprawiedliwości powinien w tej sprawie z własnej inicjatywy podjąć niezwłoczne kroki, bo przecież mamy do czynienia z faktem publicznym, który widzi. […] Ktoś twierdzi, że przestępstwo „jest ok”, że zabójstwo dziecka narodzonego jest w porządku. Tutaj natychmiast powinny nastąpić działania. Mam nadzieję, że to wyzwanie zostanie odważnie podjęte przez władze publiczne – powiedział gość Radia Maryja.

Jak dodał prezes Prawicy RP, „Gazeta Wyborcza” – dzięki swoim działaniom zmierzającym do promocji zabijania poczętych dzieci – zapewne myśli, że instytucje państwa się przestraszą, bo cała ta sytuacja zrodzi nowy konflikt.

Z pewnością tak może być, ponieważ taka jest intencja tej prowokacji. Zastanówmy się jednak, co będzie, jeżeli jej ustąpimy? Wówczas okaże się, że wszystkie przepisy, które dzisiaj mają chronić życie w polskim prawie, będą tak naprawdę pewną umowną deklaracją przez nikogo w zasadzie niewykonywaną. One nie będą zobowiązywać organów władzy do ochrony. Oby tutaj odpowiedzią stało się nie zaniechanie, ale odważna decyzja w obronie obowiązującego prawa, bo stanowisko władz publicznych w tej sprawie powinno być tylko jedno – akcentował poseł do Parlamentu Europejskiego.

Całej sytuacji mocno przygląda się Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który chce, aby tekstem „Gazety Wyborczej” zajęła się Rada Etyki Mediów.  Jak tłumaczy, „Aborcja to zabójstwo niewinnego dziecka. Przekonywanie, że jest inaczej to obłuda i cynizm. […] Nie pozwólmy, by krzywdzono niewinne dzieci!”.

Całość rozmowy z Markiem Jurkiem w programie „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj