fot. pl.freepik.com

Cywilizacja śmierci zbiera śmiertelne żniwa

Z najnowszych badań wynika, że w krajach, w których zalegalizowano tzw. eutanazję, wzrasta liczba samobójstw. Agresywna kampania na rzecz jej legalizacji toczy się teraz w Wielkiej Brytanii.

Holandia, Belgia, Luksemburg i Szwajcaria to kraje, w których tzw. eutanazję stosuje się już bardzo długo. Okazuje się, że właśnie tam odnotowuje się o wiele więcej samobójstw z użyciem przemocy niż w krajach sąsiednich, w których tzw. eutanazja jest nielegalna. Do najnowszych danych odniosła się Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Pamiętam sprzed kilku lat bardzo dramatyczne apele staruszków mieszkających w Holandii – bo mówimy o takich krajach jak Holandia, Luksemburg czy Belgia – którzy mówili, że nie chcą się leczyć w holenderskich szpitalach, ale wyjeżdżać leczyć się za granicę, żeby im na to pozwolić i im to umożliwić. Dlaczego? Bali się, że ktoś poda im śmiercionośny zastrzyk – mówiła Magdalena Guziak-Nowak.

Burzliwa dyskusja o zalegalizowaniu tzw. eutanazji toczy się teraz w Wielkiej Brytanii. Legalizacja śmiercionośnego procederu zagraża życiu osób starszych, którzy przez chorobę czują, że są ciężarem dla społeczności. Działacz pro-life wskazała, iż znajdujemy się teraz na równi pochyłej. Z jednej strony jest tzw. aborcja, która mówi o dziecku rozwijającym się w łonie matki, że to jeszcze nie jest człowiek, a z drugiej strony stoi tzw. eutanazja, która podkreśla, iż starsza osoba to już nie jest człowiek.

– Trudno powiedzieć, co będzie kolejnym etapem. Może aborcja postnatalna postulowana przez prof. Petera Singera z Australii, czyli możliwość eutanazji noworodków np. do 28. dnia życia, jeśli uznamy, że będą dla społeczeństwa nieprzydatne lub będą za bardzo obciążać budżet – podsumowała Magdalena Guziak-Nowak.

Odpowiedzią na realne cierpienie osób starszych nie jest podanie im śmiertelnego zastrzyku. Pomocą dla nich jest otoczenie ich najczulszą, najtroskliwszą opieką i miłością – podkreśliła przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl