fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda: Potrzeba solidarności polegającej na dzieleniu się dostępem do szczepionek przeciw COVID-19

Prezydent Andrzej Duda oświadczył w Bratysławie, że w dobie pandemii potrzebna jest wzajemna solidarność polegająca na dzieleniu się dostępem do szczepionek przeciw COVID-19.

Polski prezydent uczestniczył w inauguracji konferencji GLOBSEC, która w tym roku poświęcona jest próbie odpowiedzi na pytanie, jak będzie wyglądać świat i Europa Środkowa po pandemii koronawirusa.

Andrzej Duda podkreślił, że na konferencji była także mowa o szczepieniach w kontekście solidarności.

– W swoim wystąpieniu przede wszystkim akcentowałem kwestię solidarności, dlatego że sprawą oczywistą jest, że świat nie będzie normalnie funkcjonował, jeżeli nie pokonamy pandemii globalnie. Jeśli będą kraje, w których cały czas będzie pandemia i one będą funkcjonowały w obrocie międzynarodowym, to zagrożenie będzie istniało cały czas. Nie możemy pomijać tego aspektu, a to oznacza, że wzajemna solidarność jest naszym obowiązkiem, także w zakresie tego, aby dzielić się dostępem do szczepionek – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent wskazał, że na pomoc oczekują Ukraina i Gruzja. Andrzej Duda oświadczył też, że w Polsce proces szczepień postępuje bardzo dobrze. Wyraził przy tym nadzieję, że wkrótce my sami będziemy mogli udostępniać innym szczepionki.

Szesnasta edycja konferencji GLOBSEC potrwa do jutra.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl