Następny wniosek o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz

Jest kolejny wniosek o referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Piotr Guział, były burmistrz Ursynowa rozpoczął zbiórkę podpisów w tej sprawie. O sprawie informuje portal wPolityce.pl.

Według inicjatora akcji, referendum umożliwi Hannie Gronkiewicz-Waltz poddać się ocenie społecznej, szczególnie po aferze reprywatyzacyjnej.

Pior Guział podnosi, że zarówno prezydent stolicy, jak i całe jej polityczne otocznie powinno ponieść odpowiedzialność za aferę.

Radni Prawa i Sprawiedliwości czekają na działania ws. odwołania prezydent Warszawy na szczeblu rady miasta – powiedział Cezary Jurkiewicz, radny PiS-u w Warszawie.

– Czekamy przede wszystkim na wynik głosowania wniosku radnego Piotra Guziała, który poparliśmy. Czekamy także na reakcję Platformy Obywatelskiej, być może znajdą się z ich strony radni, którzy rozumieją potrzebę poparcia wniosku, aby nie powodować konieczności zbierania przez obywateli 135 tys. podpisów, by odbyło się referendum. Myślę, że odpowiedzialność Platformy jest w tej sprawie oczywista, ale to nie jedyna trudna kwestia w mieście. Chaos, który nastąpił po ujawnieniu przez media i dzięki państwu tego wszystkiego, co się wydarzyło – nie uspokoi się. Obserwujemy jedynie pijarowe próby łagodzenia sytuacji – zaznaczył Cezary Jurkiewicz.

Aby referendum o odwołanie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz było wiążące niezbędne jest zebranie 135 tysięcy podpisów mieszkańców.

Piotr Guział był już inicjatorem referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz w 2013 r. Wówczas jednak plebiscyt nie doszedł do skutku.

RIRM

drukuj