Warszawa: dziś konwencje koalicji rządowej i opozycji

W Warszawie odbędzie się dziś konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Podczas spotkania głos zabiorą m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i liderzy Zjednoczonej Prawicy. Z kolei Platforma Obywatelska i Nowoczesna przedstawią szczegóły porozumienia dotyczącego wyborów samorządowych.

Konwencja PiS jest okazją do podsumowania dotychczasowych dwóch lat rządów. Określony zostanie też kierunek działania na przyszłość.  Chodzi m.in. o zbliżające się wybory samorządowe.

Pojawiły się również spekulacje, że poznamy dziś nazwiska kandydatów na prezydenta Warszawy oraz innych miast, informację tę zdementował jednak marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak powiedział nazwiska będą znane niebawem.

– Na tej konwencji nie spodziewam się takich prezentacji. Będziemy mówili o tym, co zrobiliśmy przez dwa lata, co jest za nami, co jest przed nami. Natychmiast po konwencji (…) (politycy – red.) będą  odbywać spotkania z wyborcami. Jesteśmy otwarci na dialog, na rozmowę, na słuchanie. Będziemy słuchać, rozmawiać, ale będziemy również rozmawiać o tym, co zrobiliśmy i będziemy przedstawiali również propozycje na dwa lata do końca kadencji – powiedział marszałek Senatu.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Polacy wybiorą wtedy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

RIRM

drukuj