fot. pixabay.com

W Warszawie rozpoczęło się Global e-Mobility Forum

Warszawa dziś jest światową stolicą elektromobilności za sprawą rozpoczynającej się drugiej edycji Global e-Mobility Forum. Jest to jedna z najważniejszych na świecie konferencji zajmujących się tematem zrównoważonego transportu.

Podczas Global e-Mobility Forum jedną z poruszanych kwestii będzie rozwój zeroemisyjnych technologii, który jest kluczowy dla realizacji celów w zakresie neutralności klimatycznej.

Wydarzenie gromadzi przedstawicieli rządów, międzynarodowych liderów przemysłu oraz naukowców. W tym roku forum odbywa się online. Polskę reprezentują m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister klimatu i środowiska, Michał Kurtyka.

Wydarzenie ma charakter spotkania wysokiego szczebla. Udział w nim biorą prelegenci z całego świata, m.in. unijna komisarz ds. transportu oraz ministrowie z Wielkiej Brytanii, Egiptu, Czech czy Ukrainy. Do wirtualnego uczestnictwa w wydarzeniu zachęca minister Michał Kurtyka.

– W tym roku spotkamy się w przestrzeni wirtualnej. Zapraszam do dyskusji online i skorzystania z platformy wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie transformacji sektora (technologii – red.) w kierunku zero i niskoemisyjnym, a także w zakresie wyzwań związanych z pandemią w drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej – mówi minister Michał Kurtyka.

Global e-Mobility Forum w Polsce organizowane jest m.in. przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Forum zapowiedziano podczas szczytu klimatycznego w Katowicach w 2018 roku. Wzięli w nim udział przedstawiciele 44 państw reprezentujących ponad połowę światowej populacji.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl