fot. pixabay.com

Warszawa: szkolny dozorca ukradł uczniowi rower

Z terenu jednej ze szkół na Targówku zginął rower jednego z uczniów. Okazało się, że ukradł go szkolny dozorca – poinformowała kom. Paulina Onyszko z policji na Targówku.

Dzielnicowi z komisariatu na Targówku wyjaśnili sprawę kradzieży roweru z terenu jednej ze szkół. Dzięki ich zaangażowaniu do policyjnego aresztu trafił 74-letni mężczyzna będący dozorcą w tej placówce. Mężczyzna usłyszał już zarzut karny. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Do dzielnicowych z komisariatu na warszawskim Targówku wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru z terenu szkoły. Policjanci przejrzeli monitoring i ze zdumieniem zobaczyli, jak starszy mężczyzna ogląda pozostawiony przez ucznia rower, następnie wsiada na niego i wyjeżdża za ogrodzenie. Po kilku minutach mężczyzna wraca na teren placówki, ale już bez roweru.

Okazało się, że jest to 74-letni dozorca pracujący w tej szkole. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komisariatu przy ul. Chodeckiej. Tam złożył krótkie wyjaśnienia i usłyszał zarzut kradzieży.

Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl