Warszawski pomnik płk. Pileckiego najwcześniej w 2016 r.

Pomnik upamiętniający płk. Witolda Pileckiego w Warszawie powstanie najwcześniej w 2016 r.  Budowa może być opóźniana celowo ocenia dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

W związku z opóźnieniami, w maju bieżącego roku Aleksandra Grajewska, warszawska radna PO, wystosowała interpelację do stołecznego ratusza. W odpowiedzi wiceprezydent Warszawy poinformował, że trudno jest określić końcowy termin budowy pomnika, ze względu na trudności dot. sprowadzenia surowca do jego budowy.

Zastanawiam się, czy rzeczywiście chodzi o to – komentuje dr Jerzy Bukowski.

– Przypomnę, że pani Hanna Gronkiewicz-Waltz przez długie lata broniła bardzo mocno Pomnika Polsko-sowieckiego Braterstwa Broni tzw. „Czterech śpiących” i nie dalej niż kilka tygodni temu urządzała uroczystości, jubileuszową fetę pałacowi Kultury i Nauki. zatem jeżeli gdziekolwiek pojawiają się takie argumenty, że coś nie może się odbyć dlatego, że brakuje surowca, to zastanawiam się, czy rzeczywiście chodzi o to, co powiedziane czy też władze, które były już oddolnie zmuszone inicjatywą społeczną nie starają się czasem odsunąć w czasie – mówi dr Jerzy Bukowski.

Konkurs na budowę monumentu płk. Witolda Pileckiego rozstrzygnięto już w grudniu 2014 r.

RIRM

drukuj