fot. PAP/Marcin Obara

Zimowy Narodowy zaprasza na lodowiska, curling i skatepark

Lodowiska, górka lodowa, curling, skatepark i tegoroczna nowość – „wirujące samochodziki” – to niektóre z atrakcji, które od soboty czekają na gości Zimowego Narodowego. Stadion Narodowy zaprasza do 5 marca.

W ramach czwartej edycji Zimowego Narodowego na płycie PGE Narodowego powstały trzy lodowiska o łącznej powierzchni 5 tys. m kw., w tym jedno połączone ścieżką lodową. Uczestnicy Zimowego Miasteczka będą mogli skorzystać z górki lodowej, z której, z wysokości 11 metrów, będzie można zjechać na pontonach.

Chętni będą mogli spróbować swoich sił także na torze do curlingu. Pod okiem instruktorów z Polskiej Federacji Klubów Curlingowych będzie można „wypuścić kamień i nauczyć się zamiatania”.

Tegoroczną nowością są „wirujące samochodziki” bumper cars. „Wystarczy wsiąść na kolorowe pontony, zapiąć pasy i oddać się chwilom beztroskiego szaleństwa” – zachęca Zimowy Narodowy.

W sobotnie i niedzielne poranki na najmłodszych czekają „Poranki dla dzieci z Kinder Pingui”. Maluchy, na małym lodowisku B, przy dziecięcej muzyce, poprzez zabawę, będą mogły nauczyć się jazdy na łyżwach lub podszkolić swoje umiejętności.

Z kolei w każdy piątkowy i sobotni wieczór na lodowisku A będą odbywać się imprezy na łyżwach dla starszych gości Zimowego Miasteczka.

W tym roku Zimowy Narodowy przygotował również dwa miejsca, w których będzie można odpocząć, posilić się  i rozgrzać.

Zimowy Narodowy to nie tylko łyżwy, ale również największy w Warszawie kryty skatepark, który znajduje się na parkingu podziemnym na poziomie -4.

PAP/RIRM

drukuj