fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zabezpiecza dokumentację w stołecznym ratuszu ws. oczyszczani „Czajka”

Funkcjonariusze CBA przeszukują dziś Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i miejskie przedsiębiorstwa. Czynności mają związek m.in. z awarią oczyszczani „Czajka”.

Z informacji CBA wynika, że w toku kontroli agenci zabezpieczyli już dokumentację – w tym zapisy elektroniczne. Czynności w warszawskich urzędach CBA prowadzi przy współpracy w Prokuraturą Regionalną.

Prowadzone śledztwo dotyczy niegospodarności. O szczegółach mówił Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

– Funkcjonariusze z katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do trzech stołecznych urzędów: urzędu miasta, MPWiK oraz Biura Zarządzania Kryzysowego. Tam zabezpieczają dokumentację związaną z inwestycją budowy tzw. spalarni, a także dokumenty dotyczące wystąpienia awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Prowadzone przez CBA śledztwo dotyczy m.in. niegospodarności w zarządzaniu majątkiem MPWiK w Warszawie – powiedział Temistokles Brodowski.

Do awarii oczyszczalni ścieków „Czajka” doszło pod koniec sierpnia. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podjęło wtedy decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły.

W reakcji premier Mateusz Morawiecki zlecił budowę alternatywnego systemu przesyłowego. 9 września rozpoczęło się tłoczenie ścieków do „Czajki” zastępczym rurociągiem.

RIRM/TV Trwam News

drukuj