fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Warszawscy radni rozpatrzą dziś kwestię finansowania sztucznego zapłodnienia

Stołeczni radni zajmą się dziś projektem uchwały w sprawie przedłużenia finansowania metody sztucznego zapłodnienia do 2022 roku. Wniosek w tej sprawie złożył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityk PO chce też zwiększyć kwotę jednorazowego dofinansowania in vitro do 6 tys. zł.

W latach 2019–2022 na ten cel ma być przeznaczone z pieniędzy podatników 33 mln zł.

Stołeczny radny PiS-u Filip Frąckowiak stwierdził, że propozycja Rafała Trzaskowskiego wpisuje się w priorytety polityki, jaką prowadzi.

– Wszystkie propozycje forsowane przez lobby zmian ideologicznych, narzucania ideologii mieszkańcom Warszawy, które są forsowane przez Rafała Trzaskowskiego, zostaną przegłosowane, ponieważ taką ma większość i nią dysponuje. Jest to oczywiście element tej całej polityki, której zwieńczeniem będzie edukacja o LGBT w szkołach oraz zapewne hostel dla LGBT w Warszawie – powiedział Filip Frąckowiak.

Stołeczni radni zajmą się też propozycją bezpłatnych szczepień przeciwko grypie m.in. dla kobiet w II i III trymestrze ciąży. Radni zagłosują w sprawie stawek podatku od nieruchomości i środków transportowych w 2020 roku.

Ponadto w harmonogramie jest też złożenie przez prezydenta stolicy informacji na temat prac naprawczych układu, który przesyła ścieki do oczyszczalni „Czajka”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl