Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów pod Warszawą

7 milionów papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna w nielegalnej fabryce pod Warszawą. Zlikwidowali dużą fabrykę, która zlokalizowana była w kilku miejscowościach.

Policjanci CBŚP z Olsztyna ustalili, że w kilku miejscowościach pod Warszawą produkowane są nielegalne papierosy. Dokładnie wytypowali posesje, na których miało dochodzić do przestępczego procederu – informuje rzecznik prasowy komendanta CBŚP Agnieszka Hamelusz.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego z Olsztyna zlikwidowali pod Warszawą wspólnie działając z innymi służbami, takimi jak straż graniczna, Izba celna czy Urząd kontroli skarbowej bardzo dużą fabrykę papierosów. Fabryka znajdowała się w czterech miejscowościach i znajdowały się tam w pełni profesjonalne maszyny do produkcji papierosów, ale również do ich pakowania. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad 7 mln papierosów, ponad 3 tony krajanki tytoniowej, jak również te maszyny. Zatrzymano łącznie 6 osób, z których 4 usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również naruszenie kodeksu karno-skarbowego. 4 z tych osób zostały tymczasowo zatrzymane na 3 miesiące – powiedziała Agnieszka Hameleusz.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali łącznie 6 osób, w wieku od 26 do 54 lat, w tym obywatela Ukrainy i dwóch obywateli Rosji.

RIRM

drukuj