P. Jaki: Będę rozliczał prezydenta R. Trzaskowskiego

Mieszkańcy Warszawy przyznali mi miejsce w opozycji, mam zamiar z tego mandatu korzystać, będę rozliczał prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego – powiedział były kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Ocenił, że Trzaskowski w kampanii „kłamał”, bo m.in. wycofuje się z kluczowych inwestycji.

Patryk Jaki był pytany dzisiaj w Radiu Plus, czy przegrana w wyborach prezydenckich w Warszawie to jego największa polityczna porażka w życiu.

„Nie, aż tak źle nie jest (…) nie wygrałem tych wyborów, ale też niewiele osób mówiło, że te wybory można w ogóle wygrać. A wynik nie jest zły, to jest najlepszy wynik, jaki kandydat PiS uzyskał w Warszawie od 2006 r. (…) Chciałem wygrać te wybory, aczkolwiek wszyscy mówili, że to jest <<mission impossible>> i tak też się okazało” – powiedział Patryk Jaki.

Był także pytany, czy „kibicuje” Rafałowi Trzaskowskiemu jako prezydentowi stolicy w realizacji jego obietnic wyborczych. Patryk Jaki odparł, że z przykrością stwierdza, że jego diagnozy w czasie kampanii były słuszne; ocenił, że Trzaskowskiemu brakuje kompetencji i determinacji, a jego pomysły są „pomysłami księżycowymi i że (on) kłamie”.

„(Rafał Trzaskowski) obiecywał podwyżki dla nauczycieli, okazuje się, że podwyżek dla nauczycieli nie będzie takich, jak obiecywał. Ale za to mogą być podwyżki za śmieci, za bilety, za komunikację, wycofuje się z kluczowych inwestycji, takich jak inwestycja w Skrę, mimo że to obiecywał podczas kampanii wyborczej, nagle okazuje się, że metro to już nie takie, jak obiecywał. Po prostu okazuje się, że kłamał, ale ja mówiłem w kampanii wyborczej, że tak będzie, po prostu, on jest słabo do tej funkcji przygotowany” – ocenił Patryk Jaki.

„Ponieważ mieszkańcy przyznali mi miejsce w opozycji, to ja mam zamiar z tego mandatu korzystać, bo to jest jednak bardzo silny mandat (…) ćwierć miliona ludzi na mnie głosowało i ja nie chcę tych ludzi zawieść, ja będę rozliczał prezydenta (Trzaskowskiego)” – zadeklarował.

Rafał Trzaskowski wygrał wybory prezydenckie w Warszawie w pierwszej turze. Otrzymał 56,67 proc. głosów i pokonał kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego, który otrzymał 28,53 proc.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl