RCB: Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega o silnym wietrze w strefie brzegowej Bałtyku i w warmińsko-mazurskiem.

RCB wydało dziś ostrzeżenie (1 stopnia) o silnym wietrze w zachodniej strefie brzegowej Bałtyku oraz w warmińsko-mazurskiem.

Marznących opadów deszczu, powodujących utrudnienia komunikacyjne, uszkodzenia budynków, infrastruktury oraz linii napowietrznych, możemy się spodziewać na terenie województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Ponadto RCB informuje o bardzo złym stanie powietrza w Bielsko-Białej, Żywcu, Nowym Targu i Lubaniu. Złe jakościowo powietrze jest w Zakopanem i Nowej Rudzie. Dostateczne odnotowuje się w Lubańcu, Zdzieszowicach, Rybniku i Cieszynie. Natomiast pozostałe stacje wskazywały wartości umiarkowane, dobre i bardzo dobre.

W wyniku wychłodzenia 29 listopada zmarło 5 osób. Od 1 listopada z tego powodu zmarło 10 osób.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl