RCB: minionej doby dwie osoby zmarły w wyniku wychłodzenia organizmu

Minionej doby z powodu wychłodzenia organizmu zmarli 67-letnia kobieta w województwie lubelskim i 32-letni mężczyzna w województwie świętokrzyskim – poinformowało w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zgodnie z danymi Centrum od 1 listopada w wyniku hipotermii zmarło już pięć osób. W analogicznym okresie ubiegłego roku z tego powodu zmarły dwie osoby.

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl