fot. pixabay.com

Zachowajmy ostrożność podczas podróży w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność podczas podróży w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych. W najbliższych dniach wielu Polaków będzie przemieszczać się po kraju, odwiedzając na cmentarzach groby swoich bliskich.

Spora część wybierze samochód jako środek do podróżowania. Rzecznik RCB, Piotr Błaszczyk, wskazuje, że należy pamiętać o kilku zasadach, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

– Przed wyjazdem sprawdźmy stan naszego samochodu – poziom oleju, działanie żarówek, dolejmy płynu do spryskiwaczy. Zaplanujmy podróż tak, abyśmy nie musieli pędzić. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy, że ruch na drogach będzie zdecydowanie większy, przez co nasza podróż potrwa dłużej niż zwykle. Zabezpieczmy przewożone znicze i wiązanki. Ułożone w nieodpowiedni sposób mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu, nawet podczas niegroźnej kolizji. Wtedy stają się szklanymi i plastikowymi pociskami, które fruwają po całej kabinie bez ładu i składu – zaznacza Piotr Błaszczyk.

Rzecznik RCB dodaje, że udając się na cmentarze, powinniśmy patrzeć na znaki i nie jeździć na pamięć. W związku ze zwiększonym ruchem policja może bowiem zmienić organizację dróg, szczególnie w okolicach cmentarzy. Piotr Błaszczyk apeluje także, abyśmy pamiętali o tym, by za kierownicę nie siadać pod wpływem alkoholu.

Z policyjnych danych wynika, że podczas ubiegłorocznych obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych doszło do 139 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 164 zostało rannych. W tym czasie policjanci zatrzymali 885 kierujących pod wpływem alkoholu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl