fot. twitter.com/ITD_gov

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z uczniami polskich szkół za granicą we Francji, Łotwie i Ukrainie przeprowadzona została wyjątkowa lekcja o bezpieczeństwie na drogach.

W zajęciach online z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego rozmawiali ministrowie odpowiedzialni za polskie drogi i transport oraz edukację. Był także Główny Inspektor Transportu Drogowego. Alvin Gajadhur podkreślał, jak ważną rolę pełni edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Od grudnia rozpoczęliśmy lekcję online dla dzieci w Polsce. Dzisiaj rusza nowy projekt, w którym wychodzimy poza granicę naszego kraju. Jestem przekonany, że edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego przełoży się na to, że dzieci będą odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego  – mówił Alvin Gajadhur.

Szkoła Krokodylka Tirka jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Jesteście naszą dumą i wspaniałą przyszłością. Chodzi o wasze bezpieczeństwo  tam we Francji, na Łotwie i Ukrainie – podkreślał prof. Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji.

– Chodzi o to, żebyśmy się uczyli z tym Krokodylkiem Tirkiem bezpieczeństwa na drodze i chodniku. Od tego, czy będziemy potrafili się bezpiecznie zachować, zależy to, czy rzeczywiście będzie bezpiecznie w naszym środowisku. Wy jesteście wspaniałą przyszłością Polski tam na Łotwie, Ukrainie i we Francji. Zależy nam na tym, byście bezpiecznie zachowywali się na ulicy, chodniku i w szkole – wskazał prof. Przemysław Czarnek.

W ramach akcji odbywają się edukacyjne spotkania dzieci z Inspektorami Transportu Drogowego.  Ze względu na pandemię bezpośrednie spotkania w szkołach zastąpiły zajęcia online dostosowane do trybu nauki zdalnej.

 

RIRM

drukuj