MI chce interweniować ws. bezpieczeństwa polskich kierowców we Francji

Kierownictwo resortu infrastruktury planuje udać do Francji, aby rozmawiać o bezpieczeństwie polskich kierowców. Wyjazd będzie uzależniony od m.in. wyników rozmów z ambasadorem Republiki Francuskiej w tej sprawie –  poinformował wiceminister Jerzy Szmit.

Polscy kierowcy szczególnie we Francji są narażeni na ataki imigrantów, którzy chcą przedostać się do Wielkiej Brytanii. W regionie Calais znajduje się obóz dla imigrantów, w którym przebywa od 7 do 10 tysięcy cudzoziemców z Azji i Afryki.

Zamierzamy szczegółowo zapoznać się ze sprawą – podkreślił wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

– Te informacje, które dostajemy od kierowców, te filmy, które możemy oglądać w internecie, ale też oficjalne informacje, są bardzo niepokojące. Dlatego chcemy udać się na miejsce, do Francji, aby rozmawiać z odpowiednimi władzami francuskimi, rozmawiać z kierowcami, aby ta sytuacja została opanowana, żeby zagrożenie, które tam jest, wreszcie się skończyło – powiedział Jerzy Szmit.  

O problemie polskich kierowców i o podjęciu działań, aby go rozwiązać, premier Beata Szydło rozmawiała z prezydentem Francji Francois Hollandem.

Podjęcie działań – jeśli strona francuska nie zapewni Polakom bezpieczeństwa – zapowiedział też szef MSZ Witold Waszczykowski.

RIRM

drukuj