fot. PAP/Jakub Kamiński

Spotkanie ws. TK we wtorek o 16.00

Marszałek Sejmu zaprosił na spotkanie w sprawie kompromisu wokół Trybunału Konstytucyjnego we wtorek o godz. 16.00 – poinformował na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider PiS-u nawiązał też do środowego spotkania, na które liderzy PO, Nowoczesnej i PSL zaprosili przedstawicieli pozostałych klubów parlamentarnych.

– Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że to zaproszenie opozycji miało charakter próby wprowadzenia nas w tę narrację polityczną, którą w tej chwili opozycja prezentuje, bo takie sprawy, jak wyjście z Unii Europejskiej, sytuacja w MON, czy wreszcie mowa nienawiści – tym naprawdę opozycja się powinna zająć, ale we własnym gronie. To jest przecież nic innego jak właśnie tego rodzaju próba i tego rodzaju próby będą oczywiście bezskuteczne. One nie mają żadnego sensu. Są to takie proste chwyty polityczne, zmierzające do tego, żeby ewentualna odmowa dialogu obciążyła tylko naszą stronę – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że partia jest gotowa do rozmów. Dodał, że w Sejmie jest już projekt nowej ustawy o TK, która uwzględnia ogromną cześć postulatów Komisji Weneckiej oraz przedstawicieli Trybunału.

Jarosław Kaczyński powiedział też, że prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński stwierdzając, że projekt PiS jest niezgodny z konstytucją, wyraźnie wyszedł ze swojej roli.  Nie jest rolą prezesa TK stanowienie prawa – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj