fot. PAP/Tomasz Gzell

M. Wasserman kandydatem na szefa komisji śledczej ws. Amber Gold

Poseł PiS Małgorzata Wasserman jest „bardzo poważnym kandydatem” na szefa komisji śledczej, która ma zostać powołana w Sejmie w celu wyjaśnienia afery Amber Gold – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego powołanie komisji to kwestia tygodni.

„Nie ma w tej chwili ostatecznej decyzji, rozważamy różne możliwości. Sądzę, że bardzo poważnym kandydatem jest pani Małgorzata Wasserman, ale decyzji ostatecznej w tej sprawie nie ma” – mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński, pytany o to, kto może zostać szefem komisji śledczej.

„Natomiast jeżeli chodzi o wniosek, to trzeba jeszcze poczynić pewne przygotowania, bo komisja ma sens wtedy, kiedy jest przygotowana, kiedy może od razu przystąpić do pracy, a to na pewno troszkę potrwa, ale proszę się nie niecierpliwić – komisja będzie” – dodał prezes PiS.

Zaznaczył, że komisja „pokaże Polsce, Polakom bardzo wiele interesujących i jednocześnie wstrząsających dla tych, którzy popierali tę władzę, która była poprzednio”.

Dopytywany o termin powołania komisji odparł, że jest to kwestia tygodni.

W środę w Sejmie premier Beata Szydło oraz poszczególni ministrowie przedstawili wyniki raportu oceniającego rządy PO-PSL. Premier zapowiedziała, że zwróci się o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji – od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku – które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

PAP/RIRM

drukuj