fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wspólna lista wyborcza PiS, SP i Kukiz‘15?

Zapadły polityczne decyzje dotyczące wspólnego startu w wyborach Prawa i Sprawiedliwości, Suwerennej Polski i Kukiz‘15. Informuje o tym dzisiejszy Super Express, powołując się na jednego z liderów Prawa i Sprawiedliwości.

Najbliższe tygodnie mają być czasem intensywnych rozmów o kształcie list i o nazwiskach poszczególnych kandydatów.

Ma też zostać ustalone m.in. to, czy Zjednoczona Prawica wystartuje jako koalicja, czy – jak w 2015 i 2019 roku – będą to listy PiS z gościnnym udziałem sojuszników.

Lider Suwerennej Polski, Zbigniew Ziobro, mówi, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki. W tym samym tonie wypowiada się Paweł Kukiz, który wprost twierdzi, że decyzja już zapadła.

Politolog prof. Mieczysław Ryba ocenia, że koalicja jest niezbędna, by myśleć o rządzeniu w kolejnej kadencji.

Jeśli chce się iść po władzę, to absolutnie wspólny start jest koniecznością.  Konflikt na prawicy – w sytuacji próby utrzymania większości sejmowej przez obóz prawicy – wydaje się koniecznością, a Kukiz jest kimś, kto może zastąpić przynajmniej na poziomie wizerunkowym brak, który pojawił się po odejściu Gowina. Mimo wszystko jako twarz wolnościowca może być elementem dopełniającym ten układ – powiedział prof. Mieczysław Ryba.

Na wspólnych listach z PiS-em mają się też znaleźć Republikanie Adama Bielana i OdNowa Marcina Ociepy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl