Dziś konferencja prezesa PiS na temat wyników wyborów samorządowych

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawi dziś na konferencji prasowej dane dotyczące wyników wyborów samorządowych – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Wczoraj odbyło się spotkanie kierownictwa PiS-u z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i lidera Zjednoczonej Prawicy Jarosława Kaczyńskiego. Jednym z tematów rozmów były wyniki wyborów samorządowych.

Minister Mariusz Błaszczak ocenił na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że jest to kolejne w ostatnich latach zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

– To było czwarte zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Cztery lata temu w wyborach samorządowych również wygrało Prawo i Sprawiedliwość, potem wybory prezydenckie, wybory parlamentarne i teraz wybory samorządowe. Pobiliśmy dotychczasowy rekord AWS-u z 1998 roku, jeżeli chodzi o poparcie w wyborach lokalnych, w wyborach samorządowych, a więc jest to najlepszy, najwyższy wynik w historii. Zwyciężyliśmy praktycznie we wszystkich kategoriach – powiedział Mariusz Błaszczak.

Druga tura wyborów samorządowych odbyła się w niedzielę 4 listopada. Politycy PiS-u przegrali wybory prezydenckie w większości dużych miast.

Partia rządząca na poziomie centralnym odniosła zdecydowane zwycięstwo w sejmikach wojewódzkich.

RIRM

drukuj