J. Kaczyński zapowiedział poprawkę do ustawy dot. wycinania drzew

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie poprawki do ustawy, która umożliwiła wycinanie drzew. Chodzi o uniemożliwienie karczowania drzew rosnących w większych zespołach, po to by tworzyć podstawy pod inwestycje.

Sprawa dotyczy ustawy o ochronie przyrody, która weszła w życie na początku roku. Część opozycji i organizacji ekologicznych alarmowała, że trwa masowa wycinka drzew. Przepisy dopuszczają usunięcie drzewa bez zezwolenia na prywatnej posesji. Ten zapis jednak nie zmieni się.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na specjalnie zawołanej konferencji prasowej powiedział, że ustawa w założeniu jest dobra. Poprawka ma zapobiec patologiom.

– Z punktu widzenia wielu właścicieli posesji, jak i gospodarstw jest czymś bardzo dobrym, natomiast uniemożliwi tego rodzaju wykorzystywanie tej ustawy, które rzeczywiście miało miejsce ostatnio. Chodzi o wycinanie drzew w jakichś większych zespołach po to, żeby w sposób bardzo prosty tworzyć podstawy dla inwestycji, żeby omijać te wszystkie ograniczenia, których istnienie jest racjonalne. Krótko mówiąc, tutaj ten błąd w ustanie zostanie naprawiony – mówił Jarosław Kaczyński.

Nowela ustawy dot. wycinki drzew zostanie najprawdopodobniej rozpatrzona na następnym posiedzeniu Sejmu. W związku z ustawą, dymisji ministra środowiska prof. Jana Szyszko domagała się cześć opozycji.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj