2 września w Warszawie konwencja wyborcza PiS

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w czasie kampanii samorządowej; jej naturalną twarzą będzie też premier Mateusz Morawiecki – powiedział w rozmowie z „Sieci” szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Jak poinformował, konwencja inaugurująca kampanię odbędzie się 2 września w Warszawie.

Na pytanie, kto będzie liderem kampanii ze strony PiS, Poręba odpowiedział, że „prezes Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w tej kampanii”.

„Mamy ciekawe pomysły na widoczną obecność prezesa Jarosława Kaczyńskiego” – dodał.

„Już 2 września organizujemy dużą konwencję wyborczą w Warszawie, tam zainaugurujemy ogólnopolską kampanię. A precyzyjniej: zrobi to prezes Kaczyński. Bardzo go potrzebujemy, bardzo na niego liczymy” – mówił w wywiadzie Tomasz Poręba.

Zapewnił też, że oprócz prezesa PiS „premier Mateusz Morawiecki także będzie naturalną twarzą tej kampanii”.

„I to też będzie nasz mocny atut. Ma świetne pomysły na Polskę i sporo już sukcesów. Chociażby odbicie Polski z rąk mafii VAT-owskiej to jego i rządu PiS wielki sukces. O spadku bezrobocia, zbilansowaniu budżetu czy jednym z największych w UE wzroście gospodarczym Polski nie wspominając” – czytamy w wywiadzie.

Na uwagę, iż opozycja „duże nadzieje łączyła z możliwą nieobecnością prezesa Kaczyńskiego w kampanii wyborczej”, Poręba odparł, że jest w stałym kontakcie z prezesem Kaczyńskim.

„Uzgadniamy wszystkie działania, jakie będziemy podejmować w tej kampanii. Wiemy, że nie wygramy tych wyborów bez prezesa Kaczyńskiego i cieszę się, że jego aktywność będzie tak duża. Opozycji mogę powiedzieć wprost: prezes Jarosław Kaczyński jeszcze nieraz da wam w kość. Dla dobra Polski” – powiedział w wywiadzie Tomasz Poręba.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl