fot. PAP/Grzegorz Momot

Jarosław Kaczyński w Krościenku pod Dunajcem

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński zabiegał dziś o poparcie wyborców w Krościenku pod Dunajcem. Wcześniej złożył kwiaty przed krzyżem upamiętniającym męczeńską śmierć kapelana Solidarności bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W przemówieniu prezes PiS-u wskazywał na potrzebę zmiany władzy w Polsce. Podkreślał, że tym, co buduje wspólnotę powinna być przede wszystkim sprawiedliwość i równość ludzi wobec prawa.

– W historii jest bardzo wiele spraw, które można zmienić i wiele dróg można wyprostować i my byśmy chcieli tą polską drogę wyprostować. Wierzymy, że 25 października będzie dniem zwrotu i rozpocznie się to prostowanie drogi. Pójdziemy w innym kierunku, ale to nie znaczy, że w przeciwnym, który był dotychczas. Musimy utrzymać wolność, wręcz ją umocnić, utrzymać demokrację, ale trzeba także solidarności, sprawiedliwości i trzeba silnego, sprawiedliwego państwa, które będzie służyło wszystkim – powiedział Jarosław Kaczyński.

Zanim prezes PIS-u wygłosił swoje przemówienie – oddał hołd kapelanowi Solidarność, składając kwiaty pod krzyżem upamiętniającym uprowadzenie i zabójstwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki przez funkcjonariuszy SB. Dziś mija 31. ,rocznica tego wydarzenia. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie z udziałem prezydenta.  Msza Św. sprawowana będzie o godz. 18 w kościele św. Stanisława Kostki.

Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. podczas Mszy św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Trwa jego proces kanonizacyjny.

RIRM

drukuj