J. Kaczyński: Wizyta KW w Polsce jest bez znaczenia

Przedstawiciele Komisji Weneckiej przybędą dziś do Polski. Wizyta sprawozdawców Komisji odbywa się przed wydaniem opinii na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, co ma nastąpić 14 października.

Członkowie Komisji odbędą rozmowy w Sądzie Najwyższym, parlamencie, Ministerstwie Sprawiedliwości, Trybunale Konstytucyjnym oraz w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i Kancelarii Premiera.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ocenił, że wizyta Komisji Weneckiej w Polsce jest wydarzeniem bez znaczenia.

– Sprawa wizyty Komisji Weneckiej po pierwszych orzeczeniach, przypomnę, że mają one tylko doradczy charakter, jest już wydarzeniem bez znaczenia. Taki brak obiektywizmu, zupełny brak i ignorowanie polskiego prawa, słynne stwierdzenie, że przysięga ma charakter wyłącznie ceremonialny – nakazuje traktować tę Komisję ze znacznym dystansem – akcentował Jarosław Kaczyński.

Natomiast jutro w Parlamencie Europejskim planowana jest debata o sytuacji w Polsce. W środę ma się odbyć głosowanie nad rezolucją.

Projekt, który wstępnie uzgodniło pięć frakcji, dot. kryzysu wokół TK, ustaw; medialnej, o policji, wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej i praw kobiet.

PE już po raz drugi w tym roku zajmie się Polską. Pierwsza debata odbyła się w styczniu, z udziałem premier Beaty Szydło, następnie przyjęto rezolucję.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl