fot. twitter.com/KancelariaSejmu

J. Kaczyński o podniesieniu płacy minimalnej: To, co robimy, jest w interesie milionów pracowników

Podwyższenie płacy minimalnej leży w interesie milionów pracowników, przedsiębiorców i polskiej gospodarki – powiedział w Polskim Radiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zarzut, że obietnica wyborcza partii rządzącej uderzy w przedsiębiorców, podnosi opozycja.

Elementem tzw. hattricku Kaczyńskiego jest podniesienie płacy minimalnej. Na koniec 2020 r. ma ona wynieść 3 tys. zł, w roku 2023 wzrosłaby już do 4 tys.

To wzrost dochodów Polaków ma być głównym celem na kolejną kadencję. Jeśli PiS wygra wybory.

– To, co robimy, jest w interesie milionów pracowników. Jest w interesie tak naprawdę także przedsiębiorców, w każdym razie wszystkich dobrych przedsiębiorców, takich którzy patrzą w przyszłość. Jest w interesie polskiej gospodarki – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział też na zarzuty opozycji. Platforma Obywatelska twierdzi, że za podwyższenie płacy minimalnej zapłacą przedsiębiorcy. Partia rządząca odpowiada, że podwyższeniu płacy minimalnej będą towarzyszyły zmiany, korzystne właśnie dla przedsiębiorców. To m.in. ZUS naliczany od dochodu.

– Oni twierdzą, że to, co ma być w interesie tych najmniejszych przedsiębiorców, tzn. płacą ZUS od dochodu, a nie ten zryczałtowany; czyli nie 1500 zł, tylko mniej, że to ma dotyczyć tych większych i w związku z tym ten ZUS będzie rósł. To jest po prostu nieprawda, to jest zwykłe oszustwo – wskazywał lider partii rządzącej.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że jest już po rozmowie z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Jak dodał, są już pierwsze szacunki, które mówią, że podwyższenie płacy minimalnej wcale nie uderzy w gospodarkę.

TV Trwam News

drukuj