fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

J. Kaczyński: PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości – powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie (…) doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości ogromnej części Polaków” – powiedział prezes PiS, odnosząc się do podatku katastralnego.

Podkreślił, że wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do utraty nieruchomości przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków i przejęcia własności przez „pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne”.

„Jest to całkowicie nie do przyjęcia, my chcemy zapewnić, że my w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić to albo po prostu nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, (…) a jest także druga możliwość, że mianowicie właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem” – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

„Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie” – podkreślił prezes partii.

PAP/RIRM

drukuj