W. Berczyński: Mamy nowe fakty ws. Smoleńska

Dr Wacław Berczyński poinformował, że są nowe, inne niż dotychczasowe, nagrania z wieży w Smoleńsku. Na antenie TVP Info ekspert powiedział, że według niego „są fakty pozwalające na zmianę kwalifikacji działań prokuratury”.

Szef podkomisji, którą Ministerstwo Obrony Narodowej powołało do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, mówił też o sprzeczności – chodzi m.in. o różnicę w odległości.         „Zmienia to trochę kategorię wiadomości, jakie dostajemy od strony rosyjskiej” – stwierdził Wacław Berczyński.

Pytany, czy prokuratura może zmienić zarzuty wobec rosyjskich kontrolerów, szef podkomisji powiedział: „To jest zadanie nie podkomisji, tylko prokuratury”.

– Mamy taką taśmę i jest ona inna niż to, co widzieliśmy do tej pory. Również jest ona inna z nagrań, które mamy z wieży i samolotu. Jest to widoczna sprzeczność, która zmienia kategorie wiadomości, jakie dostajemy od strony rosyjskiej. Istnieją fakty pozwalające na zmianę kwalifikacji działań prokuratury. Wiemy, że są to głosy z wieży kontrolnej w Smoleńsku, ale trudno potwierdzić nazwisko. Dotychczas dysponowaliśmy nagraniami komunikacji między wieżą i załogąTu-154 M, natomiast te nagrania są bezpośrednio i wyłącznie z wieży – zaznaczył Wacław Berczyński.

Ostatnio szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział, że wkrótce zostaną ujawnione nowe nagrania załogi tupolewa.

Według ministra materiał „nie pozostawia żadnych wątpliwości”, że działania rosyjskich nawigatorów i decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy Tu-154M. Antoni Macierewicz mówił też, że nagrania będą wyraźne i zrozumiałe.

Najbliższe posiedzenie podkomisji, którą Ministerstwo Obrony Narodowej powołało do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, odbędzie się jutro.

W środę podkomisja po raz pierwszy spotka się z rodzinami ofiar, a w czwartek komisja będzie miała pierwszą konferencję prasową.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl