Konferencja nt. katastrofy smoleńskiej na UKSW

Na warszawskim UKSW zorganizowana została ogólnopolska konferencja naukowa dotycząca katastrofy smoleńskiej. Prelegenci podejmują m.in. temat roli i sposobu przekazu medialnego przy manipulacji faktami o tragedii z 10 kwietnia 2010 r.

Spotkanie jest też okazją do przekazania informacji o aktualnych badaniach nad katastrofą. Konferencję zakończy debata.

Wśród prelegentów są wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej: prof. Mieczysław Ryba, dr Hanna Karp, dr Grzegorz Osiński oraz inż. Jakub Kosowski. Oprócz naukowców, w spotkaniu wezmą także udział m.in. rodziny ofiar katastrofy, politycy i dziennikarze.

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki mówi, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej i odkłamywanie manipulacji medialnych na jej temat to ogromne wyzwanie, które stoi także przed rządem Prawa i Sprawiedliwości.

– Dlatego, że szkody zarówno w przestrzeni wyjaśniania przyczyn katastrofy, jak również w przestrzeni medialnej były ogromne. Zniszczenia, które poczyniły poprzednie rządy i media mainstreamowe, które doprowadziły do zakłamania katastrofy smoleńskiej były tak duże, że dzisiaj odkłamanie tego i pokazanie prawdy będzie bardzo trudne. Przez de facto sześć lat działano w myśl zasady „kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie”. Coś zostało i teraz trzeba zrobić wszystko, żeby mówiąc prawdę pokazać rzeczywisty przebieg całego zdarzenia. Będzie to ogromnym wyzwaniem dla tego rządu i ogromnym wyzwaniem dla tych mediów, które chcą uczciwości, rzetelności w informowaniu opinii publicznej – zaznacza wiceszef MON.

Inspektorat Ministerstwa Obrony Narodowej ds. Bezpieczeństwa Lotów jest jednym ze współorganizatorów konferencji. Inni to Katedra Teologii Pastoralnej UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Klub Ronina.

Konferencję poprzedziła Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Dydycza w kościele św. Józefa na terenie kampusu UKSW.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl