Koniec z godzinami karcianymi? W Sejmie głosowanie

W Sejmie odbędzie się głosowanie nad nowelizacją Ustawy Karta Nauczyciela. Projekt przygotowany przez rząd likwiduje tzw. godziny karciane.

,,Godziny karciane” to dodatkowy czas, który każdy z nauczycieli musi bezpłatnie poświęcić na zajęcia pozalekcyjne. W projekcie rządowym zaproponowano powrót do zapisu, który obowiązywał przed wprowadzeniem ,,godzin karcianych”.

Wczoraj sejmowe komisje pozytywnie zaopiniowały zgłoszone podczas drugiego czytania poprawki PiS-u. Jedna z nich ma charakter techniczny, a pozostałe są doprecyzowujące. Dziś Sejm zagłosuje nad projektem.

Wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji poseł Marzena Machałek mówi, że nauczyciele czekają na te zmiany.

Przed nami głosowanie i tzw. trzecie czytanie. Jestem przekonana, że ta nowelizacja będzie korzystna – będzie zniesiony bezpłatny wymóg pracy dla nauczycieli, czyli tzw. godziny karciane, które nawet nie najlepiej się nazywają i oddają charakter tych godzin. Oczywiście czeka nas też i Senat, podpis prezydenta, ale wydaje mi się, że nie będzie to budziło większych wątpliwości. Jest to zmiana, na którą nauczyciele czekają – podkreśla poseł Marzena Machałek.

Projekt zakłada też zabezpieczenie w budżecie państwa środków na nagrody dla profesorów oświaty oraz rozszerzenie na wszystkich nauczycieli przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej i wymogu niekaralności.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl