Członkowie Zjednoczonej Prawicy zapewniają o jedności obozu rządzącego

Zjednoczona Prawica chce iść razem drogą, która prowadzi do sukcesu. O jedności obozu rządzącego na wspólnej konferencji zapewnili prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, wicepremier Jarosław Gowin i minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Jesteśmy jedną rodziną idącą w jednym kierunku. Jestem mocno przekonany, że w tej jedności uczestniczy także prezydent – podkreślił prezes Jarosław Kaczyński.

Relacjonując piątkowe spotkanie z prezydentem dotyczące projektów prezydenckich ustaw ws. reformy sądownictwa, Jarosław Kaczyński poinformował, że zwracając się do Andrzeja Dudy powiedział „no cóż, jest między nami pewien kryzys”. Prezydent miał odpowiedzieć „nie, to jest tylko taki mały spór w rodzinie”.

– Nie chodzi tutaj o sukcesy naszych partii. Chodzi o sukcesy Polski, o rozwój społeczny, poprawę sytuacji społecznej, rozwój gospodarczy, porządkowanie różnych dziedzin życia publicznego. Robimy to i z satysfakcją – i jednocześnie ogromną wdzięcznością – zauważamy, że to ma społeczne poparcie. Wszelkie badania pokazują, że to jest wspierane przez społeczeństwo, które rozumie ten program, chce jego realizacji i uważa, że w Polsce mamy rzeczywiście do czynienia z dobrą zmianą i ta dobra zmiana jest właśnie zmianą dla wszystkich Polaków – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wicepremier Jarosław Gowin zaznaczył, że Zjednoczona Prawica zachowuje jedność, rozszerza się i kontynuuje reformy. W tym kontekście nawiązał do nowej ustawy dotyczącej szkolnictwa wyższego w Polsce, która odbywa się w dialogu z zainteresowanymi środowiskami.

– To jest zmiana dlatego tak ważna, że dotyczy środowiska szczególnie istotnego z punktu widzenia rozwoju Polski. Na pewno w toku dialogu wypracujemy rozwiązania, które ewolucyjnie pchną do przodu najpierw polskie uczelnie, polską naukę, a potem także całą polską gospodarkę i państwo, bo taki jest cel obozu Zjednoczonej Prawicy. Chcemy głębokich zmian, zmian ewolucyjnych, zmian przedyskutowanych z Polakami, ale takich, które zapewnią dynamiczny rozwój gospodarczy, zamożność obywateli i siłę państwa – podkreślał wicepremier Jarosław Gowin.

Dzięki jedności możemy realizować wielki projekt dobrej zmiany i eliminować patologie w wielu obszarach – wskazał minister Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski.

– Na co dzień udowadniamy, że właśnie w ten sposób, współdziałając możemy zmieniać obraz państwa, które było do tej pory kojarzone z państwem działającym tylko teoretycznie, państwem, które jest silne wobec słabych, a słabe wobec silnych, państwa, które stawało się często zieloną wyspą dla oszustów i można tu podać bardzo liczne przykłady naszych konsekwentnych działań, które wynikały z tego mandatu i naszej konsekwencji. No choćby te gigantyczne wpływy do budżetu z VAT-u, istotne ograniczenie patologii karuzel VAT-owskich, to jest przecież realny fakt, namacalny rezultat właśnie tej zmiany i tej nowej jakości – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

Zjednoczona Prawica obóz władzy tworzy już od dwóch lat – realizuje program, który pod szyldem „Dobra zmiana”  zapowiedziała w kampanii wyborczej.

RIRM

drukuj