fot. PAP/Piotr Polak

Prezes PiS kontynuuje objazd po kraju; weźmie udział w pięciu konwencjach

W tym tygodniu prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie kontynuował kampanijny objazd po kraju. Odwiedzi woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie oraz lubelskie. Łącznie będzie uczestniczył w pięciu konwencjach – czterech okręgowych i programowej.

Z informacji PAP zbliżonych do sztabu wyborczego wynika, że szef PiS w środę odwiedzi Olsztyn oraz Elbląg (warmińsko-mazurskie), gdzie weźmie udział w konwencjach okręgowych.

Kolejne konwencje okręgowe z jego udziałem odbędą się w czwartek. Najpierw odwiedzi Siedlce (mazowieckie), a następnie Białystok (podlaskie).

Ponadto w najbliższą sobotę w Lublinie odbędzie się zapowiadana od dłuższego czasu konwencja programowa PiS, na której Jarosław Kaczyński ma zaprezentować nowe propozycje programowe.

Na początku lipca w Katowicach odbyła się konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska”. Jej efektem – jak zapowiadali politycy PiS – miało być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. Odbyło się wtedy kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Głos zabierali również prezes PiS, premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie partii koalicyjnych: Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro i Porozumienia – Jarosław Gowin.

Politycy PiS zapowiadali, że na podstawie pomysłów, które pojawiły się podczas tej konwencji i późniejszych spotkań w terenie, ma powstać program wyborczy oraz że na początku września zostanie zorganizowana konwencja, na której zostaną przedstawione nowe propozycje.

W sobotę pełnomocnik wyborczy, szef Komitetu Wykonawczego PiS i lider rzeszowskiej listy do Sejmu Krzysztof Sobolewski poinformował, że PiS jako pierwsze w Polsce zarejestrowało wszystkie listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Jak wskazał, pod listami wyborczymi PiS do Sejmu i kandydaturami do Senatu zebrano ponad półtora miliona podpisów.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl