fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Kaczyński przestrzega przed działaniami zmierzającymi do niebezpiecznej centralizacji Unii Europejskiej

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, przestrzega przed działaniami zmierzającymi do niebezpiecznej centralizacji Unii Europejskiej. Oświadczenie w formie video lidera partii rządzącej zostało dziś opublikowane na Twitterze. Prezes PiS nawiązuje w nim do konferencji dotyczącej przyszłości Europy i alternatywie zawartej w deklaracji ideowej, którą niedawno podpisali liderzy partii centro-prawicowych.

Jarosław Kaczyński wskazał, że rozpoczynająca się konferencja ma dać mocny argument za tym, by Unię Europejską mocno scentralizować. Jak wyjaśnił, chodzi o konstrukcję, która będzie prowadziła do pełnej degradacji roli państw, będzie podważała całą europejską tradycję i likwidowała odmienność różnych kultur, obyczajów. Prezes PiS zauważył, że będzie to destrukcyjne dla przyszłości UE. Stąd – jak wskazał – potrzeba wyrażenia sprzeciwu.

– Nie można na to pozwolić. Nie można pozwolić na to, żeby tego rodzaju metodami, które skądinąd z demokracją nie mają nic wspólnego, ale za to mają bardzo wiele wspólnego z socjotechniką w najgorszym tego słowa znaczeniu, aby tego rodzaju metodami zmieniano Europę, bo jedną z wartości jest prawo. Prawo, które jest przestrzegane i właśnie dlatego podejmujemy naszą inicjatywę, właśnie dlatego wydajemy oświadczenie, oświadczenie wielu europejskich partii, a sądzimy, że wiele innych się do tego przyłączy, które jest jakby początkiem naszej drogi. Początkiem rozpoczęcia dialogu, który tak bardzo w Europie jest potrzebny – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że Europejczycy chcą żyć we własnych państwach, by te państwa ze sobą stale w sposób zinstytucjonalizowany współpracowały. Chcą, by to wszystko, co stanowiło dotąd Europę, było kontynuowane – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl