fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] J. Kaczyński: Za czasów rządów PO i PSL w Polsce była prowadzona polityka nastawiona na realizację osobistych interesów partii

Za czasów rządów PO i PSL w Polsce była prowadzona polityka nastawiona na realizację osobistych interesów partii – osobistego awansu Donalda Tuska. Wszelkie działania były prowadzone w taki sposób, aby nie narazić się Rosji. Sprawy istotne dla Polski były pomijane i lekceważone, ponieważ polityka była sprywatyzowana – mówił w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Gość programu podkreślił, jak ogromne zmiany wprowadziła polityka PiS-u w ciągu ostatnich 5-ciu lat. Zapewnił, że polityka zagraniczna prowadzona przez Andrzeja Dudę jest prowadzona na najwyższym poziomie, co potwierdza współpraca ze Stanami Zjednoczonymi.

– Po pierwsze, głos Polski w Unii Europejskiej jest szczególnie brany pod uwagę, a to za sprawą racjonalnej polityki zagranicznej obecnego rządu. Polityka zewnętrzna to przede wszystkim bezpieczeństwo, a Polskie stosunki ze Stanami Zjednoczonymi nam to bezpieczeństwo gwarantują na najwyższym poziomie – powiedział.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że Polska ma niebywałą szansę realizować wielkie przedsięwzięcia budżetowe z racji dużych środków europejskich.

Nasi przeciwnicy nieustannie wieścili nam, że poniesiemy klęskę, jeżeli chodzi o rozdział środków europejskich. W tej chwili „na stole” leży 700 mld złotych na kolejną perspektywę budżetową, na kolejne siedem lat. Kiedyś politycy walczyli o  300 mld złotych, co było podyktowane wieloma chwytami przeciwko obywatelom. Natomiast dziś mówimy o 700 mld złotych, a to daje nam 100 mld złotych rocznie – zaznaczył.

Polska władza racjonalnie dysponuje środkami im powierzonymi – dodał.

Chcemy, żeby te sumy służyły wszystkim. Chcemy, żeby służyły także polskiemu biznesowi, żeby się wzbogacał i powstawały duże prywatne polskie przedsiębiorstwa – podkreślił Jarosław Kaczyński.

radiomaryja.pl

drukuj