fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki apeluje o rozsądek podczas wakacji i zachęca do zwiedzania Polski

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w Zarzeczu k. Żywca (Śląskie) apelował o rozsądek podczas wakacji i zachęcał do zwiedzania Polski, by wszyscy, którzy tylko mogą i chcą wybrali się w polskie góry, nad polskie jeziora i nad polskie morze.

Szef rządu podczas spotkania z ratownikami WOPR z Żywca zachęcał do odwiedzenia Podbeskidzia i Żywiecczyzny. Jak zauważył, znajdujący się tam zbiornik wodny wymaga dodatkowych prac, które będą przeprowadzone, by infrastruktura turystyczna była jak najlepsza. Dziękował też wszystkim pracownikom WOPR i GOPR za ich pracę. Wyraził zadowolenie, że w ostatnich latach udało się zakupić nowe sprzęty, bo „człowiek potrzebuje dobrego sprzętu do właściwej reakcji, do pomocy dla turystów”.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że ratownicy przeszkolili i uratowali setki tysięcy osób, więc „wszyscy Polacy są wszystkim ratownikom wdzięczni za to, że pomagają w spędzeniu wakacji w sposób bezpieczny”.

Premier apelował też o rozsądek podczas wakacji i zachęcał do zwiedzania Polski.

„Apeluję też z tego przepięknego miejsca o bezpieczne wakacje. O to, żeby wszyscy którzy tylko mogą i chcą wybrali się w polskie góry, nad polskie jeziora, nad polskie morze; ale żeby zachowywali rozsądek (…) bo najważniejsze jest bezpieczeństwo” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl