J. Kaczyński: Droga do demokratycznej Polski jest otwarta

Droga do sprawiedliwej, silnej i demokratycznej Polski – choć trudna, jest otwarta – powiedział Jarosław Kaczyński podczas uroczystości 76. miesięcznicy smoleńskiej.

Prezes PiS podkreślił, że w Polsce wciąż istnieją siły, które chcą zablokować inicjatywy PiS, także te zmierzające do upamiętnienia ofiar tragedii narodowej z 10 kwietnia 2010 r. Polityk, odniósł się w ten sposób do zapowiedzi likwidacji tablic upamiętniających katastrofę smoleńską przed Pałacem Prezydenckim i ratuszem.

Otóż, muszę państwu powiedzieć – nie dadzą rady. My damy radę i nie pozwolimy na to, by na to, co zostało już osiągnięte podniesiono rękę, by zablokowano dalsze przedsięwzięcia, dalsze inicjatywy. Musimy być czujni, musimy pamiętać, że ci, którzy by się wydawało już się cofnęli, już skapitulowali naprawdę chcą walczyć dalej, chcą przeciwstawiać się temu, co jest naszym celem, to znaczy prawdzie o Smoleńsku, uczczeniu pamięci ofiar smoleńska i ten cel będą realizowali wszelkimi sposobami – podkreślił Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Przypomnijmy; wczoraj wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak poinformował, że w przyszłym tygodniu, stołeczny konserwator zabytków wyda decyzję o usunięciu z dziedzińca budynku przy placu Bankowym głazu z tablicą ku pamięci byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


RIRM

drukuj