fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Polska informuje inne kraje członkowskie UE, Radę i KE o białoruskiej prowokacji

Stały Przedstawiciel Polski przy UE, Andrzej Sadoś, wysłał list do ambasadorów przy UE wszystkich państw członkowskich, Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej, informując o prowokacji służb Białorusi, które oddały strzały do żołnierzy Wojska Polskiego na granicy.

W liście ambasador przekazał, że patrol służb białoruskich oddał strzały do żołnierzy Wojska Polskiego patrolujących granicę z Polską.

Ambasador zauważył, że choć nikt nie został ranny, to jednak incydent jest niepokojący, ponieważ Polska obserwuje coraz więcej takich prowokacji. Podał, że tylko w ciągu ostatnich 24 godzin podjęto 523 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią, a Polska zatrzymała 35 nielegalnych migrantów, z których wszyscy byli obywatelami Iraku.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1446358113414754316

Przypomniał też, że w pierwszym półroczu miało miejsce 150 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w lipcu – prawie 250, w sierpniu – 3500, a we wrześniu – 7500. W bieżącym miesiącu takich prób było ponad 3600.

W piątek rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska poinformowała, że w czwartek patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z SG patrolują granicę. Jak zaznaczyła, prawdopodobnie strzały te oddano przy użyciu ślepej amunicji. Nikomu nic się stało.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl