fot. twitter.com/michaldworczyk

[TYLKO U NAS] M. Dworczyk: premierzy, którzy przyjęli zaproszenie M. Morawieckiego, dają sygnał, że Polska jest traktowana jako poważny członek UE

Premierzy, którzy przyjęli zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego, dają wyraźny sygnał, że Polska jest traktowana jako poważny członek UE – wskazał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Na Zamku Królewskim w Warszawie trwa szczyt Together for Europe. W spotkaniu – w 15. rocznicę największego rozszerzenia Unii Europejskiej – uczestniczą premierzy i przedstawiciele krajów, które od 2004 r. weszły do UE oraz przedstawiciel KE. W Warszawie przed południem powitał ich premier Mateusz Morawiecki.

Politycy biorą udział w sesji roboczej, po niej odbędzie się lunch roboczy z udziałem szefów delegacji. Po spacerze w ogrodach Zamku Królewskiego odbędzie się konferencja premiera RP oraz premier Rumunii, która obecnie przewodniczy w UE.

Premierzy, którzy przyjęli zaproszenie szefa polskiego rządu, dają wyraźny sygnał, że nasz kraj jest traktowany jako poważny kraj w UE i regionie – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

– No bo przecież ci premierzy także u siebie świętują w 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Mimo to zgodzili się, przyjęli zaproszenie do Warszawy, zgodzili się nas odwiedzić. Dzisiaj będzie najpierw panel dyskusyjny, a potem roboczy lunch, po którym zostanie przyjęta deklaracja, w której będzie: wskazanie na szereg wyzwań stojących przed Unią Europejską, szereg ważnych spraw związanych z naszym regionem, kwestia demokracji w Unii Europejskiej, kwestia podmiotowego i równego traktowania wszystkich członków Unii Europejskiej, kwestia również współpracy z Sojuszem Północnoatlantyckim i Stanami Zjednoczonymi – poinformował Michał Dworczyk.

1 maja 2004 r. do UE dołączyło dziesięć państw: Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Słowacja, Słowenia i Węgry. W roku 2007 r. do wspólnoty dołączyły Rumunia i Bułgaria, a w 2013 r. – Chorwacja.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl