fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Min. Morawiecki: Szukamy osób, które mogą przyczynić się do uszczelnia systemu podatkowego

Staramy się łowić talenty osób, których rozwiązania mogą się przyczynić do uszczelnia systemu podatkowego – powiedział wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Wziął on udział w informatycznym maratonie „HackYeah”. Dwudniowe spotkanie tysiąca programistów z całego świata rozpoczęło się w krakowskiej Tauron Arenie.

Podczas wydarzenia Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa oraz spółka Aplikacje Krytyczne próbują zrekrutować informatyków, których późniejszym zadaniem będzie stworzenie narzędzi do skuteczniejszej walki w karuzelami VAT-owskimi.

Dziś, na konferencji prasowej, wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział, że świat algorytmów informatyki jest coraz ważniejszy w budowaniu poważnego państwa.

– Nie ma bardziej liczbowo wyrazistych dowodów na kompletną zmianę systemu finansowego i dużo większą sprawność aparatu podatkowego przy jednoczesnym obniżeniu podatku CIT i obniżeniu kwoty wolnej od podatku – oczywiście tylko dla najmniej zarabiających, ale to nas też kosztuje. Łącznie kosztuje nas ok. 2-2,5 mld zł – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Krakowski Hackathon zakończy się jutro. Jest to największa stacjonarna impreza dla programistów w Europie.

RIRM

drukuj