W czwartek szefowa KE Ursula von der Leyen z wizytą w Warszawie; spotka się z premierem

W czwartek nowa szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen z wizytą w Warszawie; spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim – poinformował dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

„Dzisiaj spotkanie pani przewodniczącej Komisji Europejskiej w Paryżu, drugie miejsce – Warszawa” – powiedział rzecznik rządu w Polsat News.

Rozmowy w Warszawie mają dotyczyć kwestii personalnych przy tworzeniu składu nowej Komisji Europejskiej oraz programowych.

„Ta agenda jest raczej znana, jeżeli chodzi o kwestie personalne. Dla nas jest istotne to, aby uzyskać dobrą tekę w KE tak, aby faktycznie nasz komisarz w UE odgrywał ważną rolę, ale również istotne jest to, jak inaczej będzie podzielona KE pomiędzy poszczególne kraje” – powiedział rzecznik rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl