fot. PAP/Radek Pietruszka

Wicemin. P. Jabłoński: Musimy zwiększyć ochronę naszych granic i Unia Europejska musi być na to przygotowana

Polska postuluje większe środki na ochronę granic zewnętrznych Unii w związku z obecnością na Białorusi najemników – przestępców z Grupy Wagnera. Wiceminister Paweł Jabłoński podjął ten temat w Brukseli, gdzie spotkali się unijni ministrowie spraw zagranicznych.

Wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński, wskazał, że jest coraz większe zagrożenie ze strony Grupy Wagnera. Dodał, iż może dojść do kolejnych prowokacji na granicy polsko-białoruskiej.

– Mówiąc o bezpieczeństwie militarnym, przekazałem pozostałym członkom rady, ministrom informację o zwiększającej się Grupie Wagnera na Białorusi oraz o tym, że może dojść do kolejnych prowokacji. To są działania rosyjskie, białoruskie, które mogą być wymierzone w bezpieczeństwo Polski, ale także Unii Europejskiej. Musimy zwiększyć ochronę naszych granic i Unia Europejska musi być na to przygotowana, by odpowiednio zareagować, jeżeli pojawiłyby się jakiekolwiek wrogie działania – podkreślił wiceminister Paweł Jabłoński.

Dodał, że ochrona granic Unii Europejskiej, to jest zadanie, które powinno łączyć wszystkie państwa, a państwa przygraniczne nie powinny pozostać same sobie.

– Odpowiedzią na rosnące zagrożenie migracyjne, które ma charakter wojny hybrydowej bezpieczeństwa, działań, które mają obniżać bezpieczeństwo, musi być wzmocnienie wspólnej polityku unijnej, zwiększenie funduszy na ochronę granic, zwiększenie możliwości udzielenia wsparcia przez Frontex – zaznaczył Paweł Jabłoński.

radiomaryja.pl/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl