fot. PAP/Abaca

Skandaliczny wpis kanclerza Niemiec

Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, ponownie próbuje pisać historię na nowo. Po tym, jak próbował zrobić z Niemców ofiary nazizmu, teraz za obrońcę demokracji uznał autora zamachu na Hitlera, który Polaków uważał za podludzi.

Olaf Scholz swoimi wypowiedziami o historii potrafił już wzbudzać oburzenie. Choćby w maju 2023 roku, gdy uznał, że „Niemcy zostały wyzwolone spod tyranii narodowego socjalizmu”. Kanclerz przedstawiał Niemców jako ofiary nazizmu, ale przecież nazizm był wpisany w państwo niemieckie z woli samych Niemców, którzy wybrali Adolfa  Hitlera do władzy. Próbę napisania historii na nowo kanclerz podjął ponownie. Tym razem ta próba dotyczy zamachu na Adolfa Hitlera, za którym stał Claus von Stauffenberg. Olaf Scholz uznał go za obrońcę demokracji.

Przeszedł do historii jako bunt sumienia: zamach na Hitlera dokonany przez Stauffenberga i jego zwolenników 20 lipca 1944 roku. Rocznica przypomina nam, że obrona naszej wolności i demokracji jest i pozostanie ważnym zadaniem” – napisał Olaf Scholz.

Claus von Stauffenberg, po agresji Niemiec na Polskę, nazwał Polaków motłochem. Nie walczył ani o demokrację, ani o wolność, a tym bardziej nie powinien być przywoływany jako bohater. To próba pisania historii na nowo. Na którą odpowiedział wiceminister spraw zagranicznych, Arkadiusz Mularczyk.

„Stauffenberg był nazistowskim Niemcem, który popierał zabijanie Żydów, niemiecką inwazję na Polskę i zabijanie Polaków. Stauffenberg nie walczył o demokrację ani o wolność, zwłaszcza o Polaków czy Żydów. Próby pokazania go jako walczącego o demokrację czy wolność, to czysty rewizjonizm – podkreślił wiceminister Arkadiusz Mularczyk.

Polska podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie reparacji za II wojnę światową. Oczekuje od Niemiec podjęcia tematu. Straty poniesione przez nasz kraj są szacowane na ponad szczęść bilionów złotych. Analizy dokonał zespół, na którego czele stał Arkadiusz Mularczyk.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl