Prezes PiS: dla Lecha Kaczyńskiego najważniejsza była Polska

Lech Kaczyński nie szukał nigdy osobistych korzyści; dla niego najważniejsza była Polska – mówił dziś szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Białej Podlaskiej podczas uroczystości odsłonięcia pomnika pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

„Lechowi Kaczyńskiemu należy się pomnik, należą się pomniki, bo wpisał się w polską historię, jak może nikt inny w ciągu ostatnich dziesięcioleci, bo był politykiem naprawdę polskim, bo nie musiał się niczego obawiać, bo walczył z komunizmem, ale nie miał z nim żadnych związków – nie było na niego żadnych teczek, żadnych tajnych papierów” – podkreślał Jarosław Kaczyński.

Zaznaczył, że jego brat „nie szukał nigdy osobistych korzyści”.

„Był kimś, dla kogo najważniejsza była Polska, najważniejsza była Solidarność i dla którego Polską byli Polacy, ci zwykli Polacy, których kochał, z którymi był związany – ze wszystkimi, ale szczególnie tymi, którzy byli najważniejsi z <<Solidarności>>, czyli z polską klasą robotniczą, z polskimi pracownikami” – mówił prezes PiS wskazując, że temu Lech Kaczyński „pozostał wierny do końca”.

Szef PiS mówił, że Lech Kaczyński „wpisał się w naszą historię w ten sposób, iż każdy – kto jest polskim patriotą – musi być przekonany, że warto, by jego pomniki stały w różnych polskich miastach”.

„Jest czymś naprawdę pięknym, że jednym z pierwszych miast jest Biała Podlaska. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim” – powiedział Jarosław Kaczyński.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj