Włocławek: J. Kaczyński i P. Babiarz na konferencji dot. środków przekazu

W piątek w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyła się konferencja „Środki społecznego przekazu w służbie dobra wspólnego”. Jako prelegenci wystąpili prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz komentator sportowy Przemysław Babiarz.  

Witając przybyłych gości ks. bp Wiesław Mering, biskup diecezjalny włocławski, przypomniał, że to właśnie w lokalnej bazylice katedralnej wyświęcony został ks. kard. Stefan Wyszyński.

– W tym seminarium uczył, tu chodził po tych korytarzach. Tu jego duch, jego nauka, jego myśli, są starannie pielęgnowane – mówił ks. biskup.

Wykład zatytułowany „Widowisko zamiast prawdy” wygłosił red. Przemysław Babiarz. Komentator sportowy przypomniał, że jednym z podstawowych zadań mediów jest budowanie wspólnoty.

– Media są pewną płaszczyzną spotkania, można ich użyć w dobrym i złym celu. Natomiast na pewno ten  dobry cel, który powinien nam przyświecać, to jest budowanie świadomości dobra wspólnego, wyławianie tych rzeczy wspólnych dla najszerszych kręgów i mówienie prawdy – podkreślił Przemysław Babiarz.

Prawda ma być głównym celem mediów publicznych, tak zwanych mediów narodowych, po ich całkowitym zreformowaniu – mówił dr Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Telewizja i radio już nie będą spółkami, tylko będą państwowymi osobami prawnymi. Te mechanizmy czysto ekonomiczne, czysto rynkowe mają być tutaj zdecydowanie ograniczone – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Dobrym przykładem tego jak powinny funkcjonować media jest Radio Maryja – dodał prezes PiS.

– Prawda ta była przedtem w mediach niemalże  nie do odnalezienia. To było, z jednej strony, oddziaływanie na świadomość, tworzenie poczucia wspólnoty tych wszystkich, którzy dostrzegali tę prawdę, ale nie mogli jej odnaleźć w mediach, a z drugiej strony, to była także pewna mobilizacja dla przeciwstawiania się złu – ocenił Jarosław Kaczyński.

Włocławska konferencja jest drugą z cyklu dorocznych spotkań „Dyskusje o państwie, prawie i moralności”. Zeszłoroczne dotyczyło wolności sumienia.

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl